Kirjastopalvelut lasten lukemisen ja lukutaidon edistäjänä

Valtakunnallinen arviointi

Arviointiryhmä

Kirjastotoimen ylitarkastaja, YTM Eeva Hiltunen, puh. +358 295 016 513, eeva.hiltunen(at)avi.fi

Överinspektör för bildningsväsendet / Sivistystoimen ylitarkastaja, FM Susanne Ahlroth, puh. +358 295 018 762, susanne.ahlroth(at)avi.fi

Kirjastotoimen ylitarkastaja, FM Päivi Almgren, puh. +358 295 018 300, paivi.almgren(at)avi.f i

Kirjastotoimen ylitarkastaja, YTM Satu Ihanamäki, puh. +358 295 017 395, satu.ihanamaki(at)avi.fi

Kirjastotoimen ylitarkastaja, YTM Kristiina Kontiainen, puh. +358 295 016 538, kristiina.kontiainen(at)avi.fi

Kirjastotoimen ylitarkastaja YTM Merja Kummala-Mustonen, puh. +358 295 017 552, merja.kummala-mustonen(at)avi.fi

Kirjastotoimen ylitarkastaja, YTM Marjariitta Viiri, puh. +358 295 018 823, marjariitta.viiri(at)avi.fi

Suunnittelija Raija Valtonen, puh. +358 295 016 567, raija.valtonen(at)avi.fi